Tunele foliowe idealne na działkę

tunel foliowy

Folia polietylenowa od dawna jest najtańszym materiałem do budowy tuneli foliowych. Jednak jego popularność zmalała ze względu na krótką żywotność, niską trwałość i niską izolacyjność cieplną.

Szeroki wybór tuneli foliowych

Producenci oferują zupełnie różne rodzaje folii szklarniowych, które charakteryzują się dobrą przepuszczalnością światła, właściwościami izolacyjnymi oraz zdolnością do wytrzymywania znacznych obciążeń rozciągających i zrywających. Wśród wszystkich nowych materiałów, czy cena lub jakość, można wybrać najlepszy z nich. Taki tunel jest łatwy w obsłudze i konserwacji, można go szybko zdemontować i przetransportować w inne miejsce.

Konstrukcja przypominająca tunele foliowe ma na celu ochronę gleby przed mrozem i nadmiernym podlewaniem, co przyczynia się do normalnego dojrzewania produktów.

Zasady dotyczące zakupu tunelu foliowego

Profesjonalny tunel foliowy nadaje się zarówno do uprawy roślin ogrodniczych, jak i ozdobnych. Folia szklarniowa to materiał, który jest nawinięty na rolkę w dwóch warstwach. Szerokość folii szklarniowej mieści się w przedziale 3-6m. Droższy materiał jest grubszy, bardziej wytrzymały i lepiej zatrzymuje ciepło.

tunel foliowy

Głównym celem szklarni foliowej jest:

  • Optymalna absorpcja energii świetlnej;
  • Aby chronić roślinę przed wiatrem;
  • Zachowanie ciepła.

W zależności od wielkości szklarni i grubości materiału, rośliny w niej umieszczone będą tolerować temperatury zewnętrzne od -3 do -7C. Przy zakupie produktów foliowych każdy kieruje się kosztem, praktycznością i niezawodnością materiału. Obecnie dostępne są również dość drogie rodzaje folii.  Warto wiedzieć, że na rynku istnieją pokrywy dla szklarni, które będą działać prawidłowo przez 5-7 lat.