Eleganckie narzuty do salonu – jakie się sprawdzą?

eleganckie narzuty do salonu

Salon to zazwyczaj jedno z najbardziej przytulnych pomieszczeń w każdym domu. Nic więc dziwnego w tym, że dba się o to, by prezentował się atrakcyjnie. Wśród dodatków, w które warto zainwestować na pewno należy wyróżnić elegancką narzutę na kanapę lub fotel. Wybierając ją, trzeba zwrócić uwagę na różne kryteria, aby być w pełni usatysfakcjonowanym. 

Staranny wybór wzoru i koloru 

Wybierając eleganckie narzuty do salonu, na pewno trzeba zwrócić uwagę na ich kolor. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się odcienie takie jak: 

  • butelkowa zieleń 
  • burgund
  • beż 
  • brąz
  • ecru 

Są to bowiem kolory uniwersalne, które pasują do różnych mebli i dodatków. Jeżeli jednak poszukuje się wyrazistej i rzucającej się w oczy narzuty, można zdecydować się na kwiatowy print. Jeśli narzuta ma prezentować się elegancko, należy jednak wystrzegać się jaskrawych kolorów. Oprócz odcienia narzuty, bardzo istotny jest staranny dobór jej rozmiaru. Najlepiej będzie, jeżeli będzie ona większa niż mebel, na którym się znajdzie. Zbyt wąska narzuta może bowiem prezentować się mało atrakcyjnie.

eleganckie narzuty do salonu

Na jaki materiał postawić?

Eleganckie narzuty do salonu (tutaj) mogą być wykonane z różnych materiałów. Można postawić zarówno na narzutę bawełnianą, jak i na lnianą czy jedwabną. Wybór powinien być uzależniony między innymi od efektu, jaki chce się uzyskać. Narzuty wykonane z lnu prezentują się nie tylko elegancko, ale i naturalnie. Doskonale sprawdzą się zatem w salonach urządzonych w stylu rustykalnym oraz boho. Jeżeli jednak stawia się na styl glamour, śmiało można zdecydować się na satynę jedwabną. Jej zdecydowanie tańszym odpowiednikiem jest satyna bawełniana, która charakteryzuje się również większą odpornością na uszkodzenia. Jesienią oraz zimą dobrym rozwiązaniem może okazać się narzuta wykonana z wełny bądź kaszmiru. Pierwsza z wymienionych opcji jest atrakcyjniejsza pod względem finansowym, dlatego więcej osób będzie sobie mogło na nią pozwolić. Warto natomiast unikać narzut wykonanych z materiałów syntetycznych, takich jak na przykład poliester.