Jaką szafkę RTV wybrać?

szafka-pod-telewizor-szara-175-cm-SIMPLE-aranzacja-1

Telewizor jest obecny niemal we wszystkich domach. Meblując mieszkanie lub nowy dom okazuje się, że wybór odpowiedniego miejsca na odbiornik dostarcza wielu kłopotów. Można kupić komplet typu meblościanka z wkomponowanym miejscem na telewizor lub zdecydować, że lepsza będzie szafka RTV na nóżkach.

Rodzaje szafek RTV

W początkowych latach powstania telewizji i pierwszych telewizorów, odbiorniki ustawiane były na komodach lub stołach. Później pojawiały się specjalne szafki RTV na nogach. Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym miejscem na telewizor była specjalna wnęka w segmencie. W ostatnich latach odchodzi się od powtarzalności w aranżacji wnętrz. Tradycyjne meblościanki stały się reliktem dawnej epoki. Domownicy chcą, aby ich mieszkania były urządzone z klasą i zgodnie z wybranym ulubionym stylem.

Szafki RTV na nogach

Każdy styl wykańczania wnętrz ma swoje zasady i wytyczne. Jednak większość z nich poszukuje wyjątkowych mebli i niestandardowych rozwiązań. Decydując się na wolnostojącą szafkę RTV na nóżkach, można wybierać spośród różnych fasonów, wzorów i oczywiście kolorów. Szafka może mieć bardzo prostą budowę i składać się tylko z nóżek i blatu. Takie klasyczne rozwiązanie będzie odpowiednie dla wnętrz minimalistycznych oraz w stylu skandynawskim. Innym rozwiązaniem są szafki, które posiadają dodatkowo szuflady i półeczki. Jest to dobra propozycja przede wszystkim do małych wnętrz. W zależności od rodzaju wykończenia, zabudowana szafka RTV będzie pasowała do salonu rustykalnego, glamour oraz nowojorskiego i włoskiego. Szafka RTV na nóżkach z meblostrefa zrobiona z ratanu, to oczywiście wersja dla wnętrz w stylu kolonialnym.