Łóżka dla dzieci 200 × 90 cm, czy mniejsze?


Wybór łóżka dla dziecka nie jest prostą sprawą. Dzieci rosną, a wraz ze wzrostem zmienia się ich aktywność i wzrost. Dziecko rośnie i staje się coraz bardziej ruchliwe, a jego łóżko staje się za małe. Wtedy trzeba pomyśleć o większym łóżku. Zwłaszcza że nie jest ono tylko miejscem do snu, ale też do zabawy. Najpopularniejsze rozmiary łóżek dla dzieci to 140×70 cm, 160×80 cm, 190×80 cm czy łóżka dla dzieci 200×90 cm. 

Rozmiar łóżka, a wiek dziecka

To, jaki wymiar łóżka jest najlepszy dla Twojego dziecka, zależy od:

  • wieku dziecka, 
  • wzrostu i wagi,
  • tego, ile przestrzeni potrzebuje.

Przed wyborem łóżka dla dziecka w sklepach takich jak np. Interbeds.pl należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. W Internecie dostępnych jest wiele informacji na ten temat. Aby być pewnym warto przed zakupem łóżka dla dziecka w sklepie meblowym, warto porozmawiać z doradcą, który pomoże wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka.

  • Łóżko dla niemowląt powinno być małe, zaopatrzone w barierkę, by dziecko nie wypadło z łóżka. Niemowlęta nie są w stanie same wejść na łóżko. 
  • Dzieci do 2-3 roku życia powinny spać w małym łóżeczku, na które dziecko będzie mogło samodzielnie wejść
  • Dzieci w wieku przedszkolnym 130-160 x 70-90 cm. 
  • Łóżko dziecięce 90 × 200 to odpowiednie łóżko dla dzieci w wieku szkolnym

Łóżko dla dziecka  90×200 — na co zwrócić uwagę?
Na co zwrócić uwagę, wybierając łóżko dla dziecka? Po pierwsze warto odpowiednio dobrać materac, by zapewnić odpowiedni komfort snu. Dzieci mają bujną wyobraźnię. Dlatego przy wyborze łóżka warty jest jego wystrój i kolor. To może pomóc wprowadzić dziecko w stan relaksu i ułatwić zasypianie. 

łóżko dla dzieci 90x200

Łóżka dziecięce 90×200 – dla kogo?

Łóżka dziecięce są zwykle mniejsze od tych dla dorosłych. Ale nie wszystkie. Na rynku są dostępne również łóżka 200 × 90 dla dziecka, które cieszą się popularnością. Niektóre dzieci potrzebują po prostu dużo przestrzeni do zabawy. Łóżko nie jest w tym przypadku, tylko meblem do spania, ale miejscem, gdzie dziecko spędza czas i bawi się z kolegami. Zwłaszcza dobrze udekorowane łóżko może być wizytówką pokoju i miejscem zabawy. Może stać się bezludną wyspą, statkiem pirackim lub miejscem bitwy na poduszki. Takie łóżko jest też inwestycją na przyszłość. Dzieci rosną, więc warto odpowiednio wcześnie zadbać o wystarczająco duże łóżko dziecięce 90 × 200.