Niezbędne akcesoria w domowej garderobie – wieszaki na ubrania

wieszaki na ubrania na ścianę

W obecnych czasach ciężko znaleźć domową garderobę, która nie jest wyposażona w wieszaki na ubrania na ścianę. Są to bardzo przydatne akcesoria, bowiem można na nich wieszać koszule, kurtki, spodnie, spódnice czy ubranka dla dzieci. Należy pamiętać, że wieszaki do garderoby uchronią ubrania przed wszelkimi odkształceniami, a także zagnieceniami. W ten sposób skutecznie ograniczymy konieczność prasowania naszych ubrań.

Wieszak na ubrania wiszący

Wieszaki na ubrania są wykorzystywane w garderobach od dekad. Model wiszący jest najpopularniejszy od lat. W sklepach można kupić wiele różnych wieszaków różniących się od siebie jakością wykonania, przeznaczeniem, ceną czy kształtem. Jeśli chcemy zadbać o porządek w naszej szafie, to zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wieszaki, które przyniosą nam wiele korzyści.

Rodzaje wieszaków na ubrania

Należy pamiętać, że wybór wieszaka będzie zależał przede wszystkim od rodzaju odzieży, jaką chcemy powiesić w garderobie. Na rynku dominują modele zrobione z drewna posiadające szerokie zakończenia – jest to opcja szczególnie polecana w przypadku wieszania marynarek. Warto podkreślić, że odpowiednio dobrany model wieszaka będzie podtrzymywał ramiona przed załamywaniem oraz nie powinien ich wypychać – w ten sposób zachowamy ich oryginalny kształt. Innym popularnym wieszakiem jest ten, który wykonany jest z plastiku. Wieszaki na ubrania na ścianę od Belmeb wyróżniają się przede wszystkim płaskim profilem oraz uniwersalnym rozmiarem. Jest to opcja szczególnie polecana do wieszania koszulek, bokserek czy damskich bluzek.