Oświetlenie sufitowe w pokoju dziecięcym

oświetlenie sufitowe

Jednym z najpiękniejszych pomieszczeń, jakie można urządzić w domu, jest prawdopodobnie pokój niemowlęcy lub dziecięcy. Wszystkie meble są dobrane ze szczególną starannością: od komody po szafę i łóżko, które rośnie razem z dzieckiem. Oświetlenie sufitowe w pokoju dziecięcym stanowi istotną część całego dzieła sztuki. Dzięki tym wskazówkom chcielibyśmy wesprzeć Państwa w wyborze odpowiedniego oświetlenia.

Bajkowe oświetlenie sufitowe

Na środku pokoju dziecięcego można zamontować wspaniałą lampę wiszącą (duży wybór oświetlenia sufitowego znajdziemy np. na tej stronie) . W ofercie wielu sklepów dostępny jest niezwykle bogaty wybór lamp sufitowych do pokojów dziecięcych. Zabawne i wesołe wzory mogą stać się elementem przyciągającym wzrok w pokoju dziecięcym. Są lampy o określonych motywach, lampy wyglądające jak ulubione postacie, lampy ze zwierzętami i lampy w najróżniejszych kolorach i kształtach. Dzięki zmianie abażuru co jakiś czas, lampa ta rośnie również wraz z zainteresowaniami dziecka. Dodatkowo w określonych miejscach w pokoju dziecięcym warto umieścić lampy o specjalnej funkcji. Może to być np. lampka przy łóżku, aby można było czytać na głos lub aby dziecko mogło samo czytać. Albo lampka przy biurku, aby dziecko mogło dać upust swojej kreatywności przez cały czas przy dobrym oświetleniu.

Integracja oświetlenia

Zamiast montować różnego rodzaju luźne lampy, można też zdecydować się na zintegrowanie wszystkich lamp z sufitem sypialni. Można je obsługiwać oddzielnie za pomocą różnych przełączników. W ten sposób można zainstalować centralną lampę sufitową, którą można obsługiwać za pomocą przełącznika znajdującego się najbliżej drzwi. Dodatkowo można zdecydować się na różne spoty wpuszczane, które mogą być sterowane za pomocą ściemniacza. W ten sposób możesz sprawić, że oświetlenie będzie nieco jaśniejsze podczas zabawy, użyć centralnej lampy sufitowej do czytania lub czytania na głos, lub po prostu pozostawić oświetlenie otoczenia na przyciemnionym świetle, zanim Twoje dziecko pójdzie spać. Dzięki temu dzieci, które boją się ciemności, zyskują przyjemne, uspokajające uczucie.