Sprawdzone płyty meblowe – zasady wyboru

produkcja mebli

W obecnych czasach coraz popularniejsze są płyty meblowe. W Polsce znajduje się hurtownia, która oferuje je w przystępnych cenach. Dzięki nim można stworzyć piękne meble.

Hurtownia płyt meblowych

Warto na samym początku zauważyć, że meble z litego drewna wyróżniają się elegancją. Niestety są też drogie, ciężkie, a dodatkowo wymagają szczególnej pielęgnacji. To wszystko sprawiło, że postępuje popularyzacja płyt drewnopodobnych. Wybór obecnie jest bardzo duży. Obecnie w hurtowni płyt meblowych Belmeb można zakupić nie tylko płyty pilśniowe, czy sklejki, ale też paździerzowe, a także wiórowe. Dlatego każda osoba dobierze coś idealnego dla siebie.

Jakie kupić płyty meblowe?

Bardzo popularne są obecnie płyty wiórowe. Mowa tutaj o jednym z najpopularniejszych typów płyt meblowych. Są one stosowane w meblarstwie oraz budownictwie. Takie płyty produkowane są ze specjalnie przygotowanych, sprasowanych wiórów drzewnych, które połączone są klejem syntetycznym. Mogą być jedno- bądź wielowarstwowe. Co istotne, powierzchnia takich płyt nadaje się do szlifowania, oklejania fornirem, a ponadto do pokrycia laminatem bądź lakierem.

Warto wiedzieć o tym, że płyty wiórowe powszechnie stosowane są do produkcji mebli tapicerowanych, a także skrzyniowych. Nierzadko wytwarza się z nich meble biurowe. Płyty meblowe zawsze powinny pochodzić od sprawdzonego producenta. Liczy się przede wszystkim ich jakość. Szczególnym typem płyt wiórowych jest OSB, które stosowane są powszechnie w budownictwie. Można je zakupić w hurtowni płyt meblowych. Dostępne są w bardzo przystępnych cenach, co jest kwestią priorytetową dla wielu klientów.