Stolik ze schowkiem – jaki najlepiej wybrać?

Stolik-kawowy-ze-schowkiem-NOTO-2

Istnieje przynajmniej kilka mebli, które można spotkać w niemal każdym salonie, bez względu na to, w jakiej stylistyce utrzymane jest to pomieszczenie. Od niedawna wymienia się wśród nich stoliki kawowe, w tym zwłaszcza te, które są wyposażone w schowek. Co sprawia, że właśnie one cieszą się tak dużym zainteresowaniem ze strony kupujących?

Schowek – alternatywa dla klasycznej półki

Stolik kawowy ze schowkiem nie jest pierwszym modelem, który pozwala na picie kawy, a jednocześnie gwarantuje miejsce na drobiazgi, które chce się mieć zawsze pod ręką. Funkcję taką spełniają także półki obecne w bardziej klasycznych modelach. Osoby stawiające na meble ze schowkiem podkreślają jednak, że różnica nie jest wcale mała. Schowek pozwala przecież nie tylko na odłożenie na miejsce czytanej właśnie książki albo rozwiązywanej krzyżówki. Umożliwia także ukrycie ich przed oczyma gości. Gdy do salonu wchodzą osoby inne niż domownicy, zwykle dąży się do tego, aby nie rzucały im się w oczy te przedmioty, które nie stanowią standardowego elementu wyposażenia pomieszczenia. Nic nie ułatwia ich ukrycia tak dobrze, jak schowek w stoliku kawowym.

Rodzaje stolików ze schowkiem

Stolik ze schowkiem Meblostrefa zdobywa sobie coraz większą popularność, nic więc dziwnego, że w sprzedaży jest dziś dostępny w co najmniej kilku odsłonach. Dominują stoliki, w których schowek jest ukryty bezpośrednio pod blatem. Przeważnie jest on rozsuwany, choć nie brakuje również modeli, w których dostanie się do niego wymaga uchylenia blatu. Ciekawie prezentują się jednak również stoliki ze schowkiem w kształcie kosza. Mają interesujący, modernistyczny wygląd, są też bardziej pojemne, mogą więc pomieścić nie tylko książkę lub zestaw krzyżówek, ale również komplet drutów, włóczkę i szyty właśnie szalik.