Uchwyty do mebli – jakie są ich rodzaje?

różne uchwyty do mebli pokojowych

Na wystrój każdego pomieszczenia wpływ ma wiele elementów. Wśród nich są i takie, które choć z pozoru wydają się pozorne, to jednak mają naprawdę duże znaczenie. Mowa tu w szczególności o uchwytach do mebli. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Na które warto zwrócić uwagę?

Krawędziowe uchwyty do mebli

Jednym z popularnych rodzajów uchwytów do mebli są uchwyty krawędziowe. Łączą w sobie estetyczny wygląd i funkcjonalność. Montowane są na krawędziach drzwi szafek bądź szuflad. Najczęściej mocowane są do górnych krawędzi ich frontów. Jeśli natomiast chodzi o szafki wiszące, to zwykle uchwyty krawędziowe montowane są do dolnych krawędzi. To, co z pewnością można o nich powiedzieć to to, że są to uchwyty do mebli pokojowych, które urządzone są w stylu skandynawskim lub industrialnym.

Niewidoczne uchwyty do mebli

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują tzw. niewidoczne uchwyty do mebli. To idealne rozwiązanie w przypadku aranżacji nowoczesnych, a zwłaszcza takich, w których duże znaczenie odgrywają gładkie i jednolite fronty. Cechą charakterystyczną tego rodzaju uchwytów jest oczywiście to, że są one niewidoczne. Jest to rozwiązanie, które w szczególności polecić można tym osobom, które poszukują estetycznych i praktycznych uchwytów do kuchni. Takie niewidoczne, nowoczesne uchwyty do mebli kuchennych sprawdzą się doskonale.

Relingowe uchwyty do mebli

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o relingowych uchwytach do mebli. Charakteryzują się dość prostą konstrukcją i dostępne są w wielu wzorach. Dzięki temu można je dopasować do niemal każdego stylu. Dlatego też można się z nimi spotkać najczęściej. Jest to również rozwiązanie praktyczne, które sprawdza się w każdym pomieszczeniu.