Wyjątkowe lustra do salonu

lustra do salonu

Każdy z nas projektuje i urządza swoje wnętrze tak, by czuć się w nim komfortowo. W tym celu oprócz funkcjonalnych mebli, wybieramy też dodatki nadające naszemu mieszkaniu przytulnego oraz indywidualnego charakteru. Lustra są estetycznymi dodatkami, które nie tylko pozwala nam na zagospodarowanie wolnej ściany w salonie i wpasowania jej w nasz indywidualny gust, ale też wprowadzają do naszego wnętrza odrobinę świeżości.

Lustra do salonu – jakie lustro wybrać?

Zależnie od wielkości posiadanej przez nas przestrzeni i ogólnego charakteru i stylu salonu, do wyboru mamy wiele rodzajów luster. We wnętrzach nowoczesnych idealnie sprawdzą się bezramowe lustra do salonu lub te w prostych, metalowych obramowaniach. Ich minimalistyczny styl nie przytłoczy naszego salonu, a odbijająca obraz oraz światło tafla lustra powiększy wizualnie pomieszczenie, czyniąc je przy tym jaśniejszym. W przypadku salonów klasycznych, warto postawić na lustra bogato zdobione, w wymyślnych, drewnianych rzeźbionych ramach, których styl będzie pasował do wybranych przez nas mebli. 

Idealne miejsce dla lustra do salonu

lustra do salonu

Umiejscowienie lustra w salonie może stanowić wyzwanie, jeśli do zagospodarowania mamy niewielką przestrzeń. By robić efektowne wrażenie, podobnie jak obrazy, lustra powinny zajmować centralne miejsce na ścianie i nie powinny być niczym zasłonięte – odpadają więc miejsca w bliskim sąsiedztwie zasłon, firan, mebli, telewizora oraz rozłożystych roślin doniczkowych. Lustra do salonu zazwyczaj skupiają na sobie uwagę, warto więc umieścić je w centralnym punkcie naszego pokoju dziennego. Idealnym miejscem dla lustra do salonu będzie wolna ściana tuż nad kanapą. Lustro wtedy nie będzie zbytnio przytłaczać naszego wnętrza, będzie jednak odpowiednio wyeksponowane i odsłonięte. Dodatkowo rozświetli ono niezagospodarowaną, wolną przestrzeń nad kanapą i stanie się centralnym punktem oraz główną ozdobą naszego salonu. Postaw na lustro w salonie i ciesz się tym niezwykle modny i eleganckim rozwiązaniem, które pomoże powiększyć optycznie Twój salon i nada głębi Twojemu wnętrzu!