Hokery i stołki barowe – czy są wygodne?

hokery czarne

Stołki barowe to świetny sposób na udekorowanie wnętrza nowoczesnej kuchni. Wygodny stołek barowy może być ustawiony obok wysokiego stołu lub lady barowej. Sprawia, że Twoja kuchnia wygląda bardziej stylowo i wyrafinowanie. Hokery barowe można również ustawić na tarasie, w altanie lub w plenerze, organizując uroczystą imprezę.

Szeroki wybór hokerów barowych

Na stronach wielu sklepów internetowych dostępne są różne modele hokerów barowych. W katalogach, każda osoba może wybrać i zakupić stołki barowe do kuchni w różnych stylach. W ofercie można znaleźć modele hokerów, wykonane z drewna, metalu, tworzywa sztucznego, które mogą być rozkładane lub stacjonarne. Wybierając hokery kuchenne należy jednak zwrócić uwagę na kilka wymogów.

Jak wybrać hokery do pomieszczenia?

Większość osób nie wie, co to jest hoker? Często nazywane są one wysokimi stołkami barowymi, które znajdują zastosowanie w kawiarniach, restauracjach czy barach. Wybierz solidne, stabilne, wygodne i piękne krzesło do swojego domu. Poniższe kryteria wyboru pomogą dokonać właściwego wyboru:

  • Wysokość krzesła. Możesz wybrać optymalną wysokość stołka mierząc odległość od drążka do podłogi i odjąć 30 cm od otrzymanej liczby. Jeśli chcesz wybrać najbardziej odpowiedni model, użyj modeli, które są wyposażone w mechanizm podnoszenia.
  • Rodzaj podnóżka. Ten element sprawia, że stołek jest bardziej komfortowy. Podnóżek musi być jednak twardy i wygodny.
  • Oparcie. Wygoda stołków barowych w dużej mierze zależy od obecności wygodnych pleców, ponieważ na takich modelach można siedzieć przez długi czas bez uczucia dyskomfortu. Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje pleców – standardowe, wysokie lub skrócone.
  • Siedzenie. Standardowe stołki barowe mają szerokość i głębokość 32 cm lub więcej, ale ich wymiary nie przekraczają 60 cm. Najwygodniejsze są hokery czarne o głębokości i szerokości 42 cm (dostępne na https://www.sfmeble.pl/c/hokery-czarne-do-jadalni). Kształt siedziska może być różny: kwadratowy, okrągły, płaski, wklęsły itp. Siedzisko może obracać się wokół osi lub być stałe.

Rama krzeseł wykonana jest zazwyczaj z wytrzymałego metalu. Zaletą tego materiału jest jego stabilność i trwałość. Ponadto oprawy metalowe są estetyczne, pasują do nowoczesnych wnętrz i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Same krzesła mogą być wykonane z drewna, plastiku lub rattanu.