Kabiny prysznicowe do małych i dużych łazienek

DRZWI PRYSZNICOWE FARGO BLACK MAT 110

Prysznic jest coraz chętniej montowany nawet w dużych łazienkach ze względu na komfort użytkowania, a także aspekt ekologiczny. Biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie, oszczędza się sporo wody. Prysznic zajmuje także mniej przestrzeni i wygląda niebanalnie, szczególnie w przypadku wyboru nowoczesnych kabin prysznicowych.

Nowoczesna kabina łazienkowa

Kabiny prysznicowe (sprawdź takie) dostępne są w wielu różnych wariantach, co sprawia, że są uwielbiane przez projektantów wnętrz. Producenci oferują kabiny z brodzikiem płytkim i głębokim. Dostępne są kabiny kwadratowe, prostokątne i półokrągłe. Niektóre modele posiadają drzwi przesuwne, a inne kabiny w ogóle ich nie mają. Wybór jest naprawdę spory i można stworzyć ciekawe aranżacje niewielkim nakładem pracy. Często pada pytanie, czy wybrać kabinę z brodzikiem, czy bez. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda z tych opcji na swoje plusy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości aranżacyjnych łazienki. W nowoczesnych kabinach często montowane są szyby, na których nie osadza się kamień, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Kabiny łazienkowe bez brodzika

W nowoczesnych wnętrzach coraz chętniej stosowane są kabiny bez brodzika. Ciekawą opcją jest kabina zamontowana we wnęce, która składa się jedynie z drzwiczek. Odpływ wody wykonany jest pod posadzką i biorąc prysznic stoi się na kafelkach. Wiele osób decyduje się również na kabiny typu walk-in, których charakterystyczną cechą jest to, że składają się jedynie z szyby oddzielającej prysznic od łazienki. Zaletą kabin bez brodzika jest łatwy do nich dostęp, co szczególnie jest istotne w przypadku osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się. Często kabiny bez brodzika montowane są w łazienkach, w których dodatkowo znajduje się wanna. Kabiny walk-in doskonale sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, w których nie trzeba się ograniczać miejscowo.