Uchwyty do mebli retro – jak wybrać odpowiednie

Uchwyty do mebli retro - jak wybrać odpowiednie

Zakup odpowiednich rączek meblowych ma wpływ zarówno na estetykę pomieszczenia, jak i jego funkcjonalność. Poszukując uchwytów do mebli retro należy wziąć pod uwagę ich dokładne zastosowanie, planowaną intensywność użytkowania oraz budowę frontów szafek. Pod tym kątem dobiera się ich rodzaj, wymiary i sposób montażu. Nie powinno się zapominać też o dopasowaniu akcesoriów do aranżacji. Jak odnaleźć właściwe uchwyty do mebli retro?

Wybór funkcjonalnych rączek do mebli

Podczas poszukiwań należy zastanowić się nad tym, w jakim pomieszczeniu akcesoria będą stosowane. Wybierając uchwyty do mebli retro z Belmeb warto przywiązać szczególną wagę do ich kształtu i materiału wykonania. Przedmioty muszą być bowiem w pełni odporne na wilgoć. Elementy z naturalnych surowców podatnych na zamakanie powinny zostać właściwie zaimpregnowane. Metale muszą być z kolei odporne na korozję.

Wśród uchwytów do mebli kuchennych retro można odnaleźć akcesoria z przystosowanych do tych warunków metali. Popularne są też rączki porcelanowe. Przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, że czyszczenie produktów nie będzie sprawiało trudności, a domownikom łatwo będzie otwierać szafki.

uchwyt do mebli retro

Jak dopasować modne uchwyty do aranżacji?

Kierując się estetyką warto zwrócić uwagę m.in. na gałki do mebli retro. Mogą być wykonane z wielu surowców, takich jak porcelana, metal, szkło lub drewno. Zakup z gałek z modnymi wzorami z pewnością okaże się korzystnym wyborem. Należy przekonać się też, że posiadają one odpowiednio solidny system mocowania. Zaleca się stawiać na wyroby sprawdzonych producentów.