Krzesła na świeżym powietrzu: dokładnie to, czego potrzebujesz do ogrodu

krzesła ogrodowe

Pyszny wiosenny dym unosi się już ze wszystkich stron… Każdy weekend zamienia się w leniwy lub aktywny pobyt na świeżym powietrzu. Jest jednak jedna zasada dla wszystkich – lepiej spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Najwyższy czas, aby przygotować działki ogrodowe do przyjemnych spotkań na świeżym powietrzu. A najlepiej zacząć od jednego z głównych elementów – wygodnych krzeseł.

Materiał, z którego wykonane są krzesła ogrodowe

Jest to jedno z głównych kryteriów wyboru mebli ogrodowych, co wcale nie jest zaskakujące. W końcu w naszym klimacie krzesła dachowe będą musiały doświadczyć wszystkich uroków deszczu, palącego słońca i mrozu (chyba, że planujesz odstawić meble do przechowania na zimę).

Klasyczne modele „domowe” z reguły nie są przystosowane do tego rodzaju obciążeń atmosferycznych. Dla mebli ogrodowych, istnieją specjalne wymagania i specjalny zestaw materiałów.

Metalowe krzesła

Wysokiej jakości metalowe krzesła ogrodowe z dobrą powłoką antykorozyjną wytrzymują bardzo długo. Metalowe krzesła ogrodowe do wiejskich domów są trwałe, odporne na mróz i promienie słoneczne.

krzesła ogrodowe

Plastikowe krzesła

Krzesła ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego są chyba jednym z najczęstszych wyborów. I nie jest to zaskakujące, ponieważ najprostsze modele są niedrogie, nie wymagają prawie żadnej konserwacji i można odebrać prawie każdy projekt.

Plastik jest łatwy w pielęgnacji. Brud może wycierać daleko od z wilgotną płótno lub ty możesz właśnie rozpylać krzesło z ogrodowym wężem. Należy jednak pamiętać, że wiele krzeseł plastikowych jest podatnych na poparzenia słoneczne, może pękać pod wpływem mrozu i nie jest odpornych na zarysowania.