Lampy do przedpokoju – jak wybrać idealną?

lampy do przedpokoju

Przedpokój jest wizytówką całego mieszkania. Jako pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą goście, jest odpowiedzialny za początki oceny wnętrza. Zazwyczaj jest mały i wąski, a jego niewielkie wymiary przysparzają dekoratorów o całkiem spory problem. Wiele mankamentów można zamaskować odpowiednim oświetleniem, dlatego lampy do przedpokoju to istotna kwestia warta przemyślenia.

Oświetlenie przedpokoju – o czym warto pamiętać?

lampy do przedpokoju

Wybierając lampy do przedpokoju, należy wziąć pod uwagę kształt i wymiary pomieszczenia. Zazwyczaj przedpokój jest na planie kwadratu lub prostokąta i dociera do niego niewiele światła naturalnego, przez co jest ciemny i ponury. Problem ten rozwiąże odpowiednie oświetlenie. Jako że oferta lamp do przedpokoju jest niezwykle bogata, warto postawić na taką, która będzie nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Podstawowe modele to:

  • lampy wiszące,
  • reflektory na szynoprzewodach,
  • spoty wpuszczane w sufit,

Jasne czy nastrojowe?

To jakie lampy do przedpokoju wybrać zależy przede wszystkim od preferencji. Jeżeli lampy mają dokładnie oświetlić każdy kąt przedpokoju, wtedy warto zdecydować się na reflektory na szynoprzewodach lub reflektory sufitowe. Dzięki regulowanemu położeniu można samodzielnie nakierować światło w odpowiednie miejsce. Takie lampy sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie w stylu loftowym.

Jeżeli przedpokój ma być nastrojowy i z delikatnym oświetleniem, wtedy można rozważyć kinkiety lub tradycyjne lampy wiszące. Dobranie odpowiedniej żarówki pozwoli osiągnąć efekt przyjemnego, rozproszonego światła. Tego typu lampy do przedpokoju, w zależności od wybranego modelu, pasować będą głównie do wnętrz tradycyjnych i eleganckich.