Jak wybrać hoker do kuchni?

hokery

Podczas projektowania kuchni, wiele osób zastanawia się nad tym, jak urządzić przestrzeń przy wyspie. Możliwości jest niezliczona ilość, lecz jednym z bardziej popularnych rozwiązań, są niewątpiwie hokery. Są to tzw. stołki barowe; krzesła, o charakterystycznej, wydłużonej podstawie, przystosowane do blatów osadzonych na wysokości ok. jednego metra. Okazuje się jednak, że są one coraz bardziej popularne nie tylko w barach czy pubach, ale mogą mieć swoje miejsce w domowym zaciszu. Jak więc wybrać dobry hoker?

Wysokość hokera

Wysokość to w tym wypadku, oczywisty i istotny parametr, który należy wziąć pod uwagę. Na rynku znajduje się bowiem, bardzo szeroki wachlarz różnych modeli, a co za tym idzie wysokości, ów krzeseł. Można znaleźć kilka wersji, takich jak:

  • niższe o wysokości ok. 60-70cm, 
  • średnie – ok. 70cm – 100cm
  • wyższe – ok.100cm. 

Wysokość hokera należy dopasować do blatu. Żeby móc wygodnie i komfortowo siedzieć, odległość od lady do krzesła powinna wynosić ok.25-30cm. Jest tak w przypadku każdego rodzaju siedziska, również w wypadku hokerów. Jeśli jednak mieszkańcy domu, mocno różnią się od siebie wzrostem, warto zastanowić się nad krzesłem z regulowaną wysokością. To może rozwiązać ten problem.

hokery

Szerokość hokera

Tu sprawa podobnie, znów jest mocno indywidualna. Wszystko zależy od preferencji domowników. Występują różne wersje, od 50 do nawet 80 cm szerokości. Jeśli jednak kupujący, nie posiada zdefiniowanej wizji, najbezpieczniej dla niego będzie kupić, szerszy hoker.

Oparcie hokera

Hokery bez oparcia mają jedną przewagę nad swoimi odpowiednikami z oparciem. Łatwość siadania i ustawienia. Niezależnie jak obrócony będzie hoker, jego pozycja de facto się nie zmieni i nadal będzie można usiąść na nim bez zastanowienia. Z drugiej strony jest jednak wygoda. Krzesło z oparciem, jest tą wygodniejszą opcją, która pozwoli wygodnie się oprzeć i rozluźnić.

Dlatego też, wybór horeka jest sprawą mocno indywidualną, co nie zmienia faktu, że taki sprzęt nada niepowtarzalnego charakteru, nowo urządzanej kuchni.