Łazienka pełna plakatów

plakat

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego codziennie korzystają domownicy i prawie za każdym razem goście, zwłaszcza jeżeli znajduje się tam toaleta Nie często zmienia się jej wygląd, bo wiązałoby to się ze zmianą armatury, a zazwyczaj ściany wyłożone są kafelkami. Jednakże wymiana ręczników, czy drobnych akcesoriów to nie jedyny sposób, by nadać temu pomieszczeniu innego charakteru.

Plakaty do łazienki – czemu nie?

Umieszczenie czegoś ozdobnego na ścianie potrafi zmienić zupełnie wygląd pomieszczenia, nawet sprawiając wrażenie powiększenia. Sprawdza się to szczególnie w łazience, gdzie możliwe jest odbicie w lustrze. I taki na przykład plakat łazienkowy (dostępny np. tutaj) może multiplikować wizerunek egzotycznych kwiatów, morskiego pejzażu, modernistycznej architektury czy minimalistycznej czarno-białej grafiki. To typowe motywy plakatów do łazienki, ale możliwości jest dużo więcej. Wszystko zależy od preferencji, koncepcji czy gustu. Plakat łazienkowy może wpasować się wyglądem w tło, stanowiąc niejako jego część, ale również wyróżniać barwami czy stylem, tworząc w łazience eklektyczny charakter. Nie ulega wątpliwości, że plakat do łazienki to pomysł warty rozważenia.

Nie tylko o wzorze należy pamiętać

plakat

Kolorowe, fotograficzne, retro, minimalistyczne, zabawne, z krótkimi sentencjami. Wybór plakatów do łazienki jest nieograniczony. Należy jednak wziąć pod uwagę również rodzaj plakatu. To ważne ze względu na warunki, jakie panują w łazience – wilgoć i wahania temperatur. Dlatego warto użyć pianki ochronnej, a także pomyśleć o oprawieniu w ramę lub antyramę. Taki plakat nada łazience elegancji i ochroni go przed zachlapaniem.

Plakat łazienkowy potrafi nadać jej klimat, ożywić, odciągnąć uwagę od mankamentów. Co również ważne – można go łatwo wymienić, zmieniając tym zupełnie pomieszczenie, jakim jest łazienka.