Stolik ze szkła – mądra inwestycja

stolik kawowy szklany2

Często wybierając stolik do salonu musimy się zmierzyć z określeniem stylu, w jakim ma być utrzymany wystrój mieszkania. Nie jest to proste, ponieważ aranżacja wnętrz jest jak muzyka – rzadko ktoś potrafi idealnie sprecyzować swoje upodobania w tych kwestiach i rzadko czerpanie inspiracji ogranicza wyłącznie do jednego stylu, gatunku czy trendu. Z tego powodu warto zainwestować w stolik… uniwersalny.

Stolik, który pasuje do wszystkiego

Bez wątpienia stylem, z którego można czerpać garściami jest styl glamour. Choć przez wielu krytykowany za przepych i przesadę w eksponowaniu bogactwa (prawdą jest, iż niemal każdy detal wystroju wnętrza w stylu a’la barokowym powinien świecić, błyszczeć i przywodzić na myśl złoto oraz kosztowności), wiele z jego elementów można wpasować w style bardziej minimalistyczne. Stolik szklany glamour jest produktem, którego główną zaletą jest elegancja, nie zaś sprawianie wrażenia kosztownego. Z powodzeniem stosuje się go w aranżacjach zgodnych z trendami:
– amerykańskimi,
– skandynawskimi,
– nawiązującymi do sztuki renesansu,
– nowoczesnymi, takimi jak vintage czy retro.

Stolik szklany w stylu glamour z drugiej ręki

Ogromną zaletą stolików szklanych ze sklepu tutumi jest ich trwałość. Producenci zadbali, by szkło, z którego wykonują meble było najwyższej jakości, a co za tym idzie – by było odporne na zarysowania i mocne. Dzięki temu możliwy jest zakup używanego stolika szklanego glamour. Znaleźć je można w komisach meblowych lub na aukcjach internetowych. Należy jednak pamiętać, iż zamawianie szklanego stolika przez Internet nie zawsze jest dobrym pomysłem. Istnieje duże ryzyko uszkodzenia zamówienia w transporcie, a jak wiadomo – osoba prywatna nie ma obowiązku przyjąć reklamacji. Oczywiście jest możliwość ubiegania się o odszkodowanie od firmy kurierskiej, ale ruch ten leży w gestii sprzedającego.