Szafka narzędziowa – którą wybrać?

szafa gospodarcza

Szafa na narzędzia ogrodowe jest uniwersalna i ma prosty design, jednak wiele osób nadal wiele osób nadal zastanawia się przy wyborze modelu. Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie jest wielkość szafki. Musisz zaplanować z wyprzedzeniem, gdzie meble zostaną zainstalowane. Następnie należy dokonać dokładnego pomiaru i na tej podstawie wybrać odpowiedni model. 

Rodzaje szafek

Wolnostojąca.

Najprostsze modele, nie wymagające przeróbek ani innych prac budowlanych do instalacji. Duża szafa gospodarcza może być wyposażona w odkurzacz, składaną deskę do prasowania i suszarkę do ubrań. W dużej szafie jest miejsce na odkurzacz, składaną deskę do prasowania i suszarkę. Aby zaoszczędzić miejsce, możesz wykorzystać wewnętrzną stronę drzwi, jeśli zamontujesz organizer z kieszeniami na drobne przedmioty. 

Wbudowana.

Czasami do celów użytkowych wydziela się osobną część w dużej szafie lub zabudowuje się konstrukcję we wnęce w dużym korytarzu, która wkomponuje się w całość wnętrza. Płytka głębokość tych szafek nie jest ich wadą. W zupełności wystarczy do umieszczenia w nim drobnych przedmiotów gospodarstwa domowego, które zawsze będą pod ręką. 

Skrzynka gospodarcza pod schodami.

Jest to dobre miejsce do przechowywania nieporęcznych przyborów kuchennych. We wnęce pod schodami można zamontować drzwi (można je zamknąć roletą) i powiesić półki. Szafki te są praktyczne w użytkowaniu i posłużą przez wiele lat. Powłoka antykorozyjna zapobiegnie rdzewieniu powierzchni. 

Wskazówki dotyczące wyboru modelu 

Polecamy szafy dwuskrzydłowe, ponieważ są bardziej pojemne niż uniwersalna szafa narzędziowa. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na dużą szafę, możesz kupić dwie mniejsze i umieścić je w rogach, które zazwyczaj pozostają niewykorzystane.  Jeśli meble będą miały stałe miejsce i nie będą przenoszone, najlepszym wyborem jest konstrukcja spawana. Dla tych właścicieli, którzy lubią często przenosić meble, dobrym wyborem będzie wersja składana.

Niektóre szafy są wyposażone w otwory wentylacyjne i nadają się do przechowywania substancji wydzielających ostre zapachy (proszki, substancje toksyczne, chemia gospodarcza).