Z czego robione są ramki na zdjęcia?

ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia dostępne są w wielu rozmiarach oraz stylach, w rozmaitych odcieniach oraz fakturach. Same w sobie stanowią ozdobę. Właściwe dostosowanie oraz ciekawe ułożenie ich na ścianie spowoduje, iż pomieszczenie będzie ciekawe oraz estetyczne. Ramki na zdjęcia nierzadko zawieszamy w salonie. To tutaj wielokrotnie wypoczywamy, rozluźniamy się, natomiast widok domowej galerii zdjęć w ramkach jest tego dobrym uzupełnieniem. Natomiast z pewnością w innych pomieszczeniach domu także odnajdą się ściany, jakie należałoby w ten sposób zorganizować.

Jakie są typy ramek na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia to jedna spośród najpopularniejszych ozdób ściennych oraz stojących. Dostępne są one w wielu typach, nierzadko wyróżnia się ramki pojedyncze oraz multiramki, ramki wiszące oraz stojące, ramki pionowe oraz poziome, ramki drewniane, szklane czy metaliczne, ramki na zdjęcia z klamerkami itd. W doborze takich ozdób najistotniejsze jest to, do jakiego wnętrza są one dedykowane oraz jaki wygląd tam panuje. Pozostałe ramki zawisną w salonie, natomiast pozostałe w pokoju dziecięcym czy gabinecie.

Jak dobrać ramki na zdjęcia?

Dobierając dobrą ramkę, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej wymiar, produkt i odcień. Powszechnym wymiarem ramek na zdjęcia są te w wymiarze 10 x 15 cm, na obrazy tymczasem 50 x 70 cm. Zwróć uwagę również na tylnie detale służące do zawieszenia ramki – będą one odgrywać podstawową funkcję w sprawie odporności, trwałości i finalnego wyglądu. Ramki drewniane będą dobrym wzbogaceniem każdego pomieszczenia standardowego, natomiast również rustykalnych kompozycji pomieszczeń.

ramki na zdjęcia

Jaka wielkość?

Ramki na zdjęcia powinny być dopasowane do zdjęcia, jakie planujemy w nich umieścić. Istotne byśmy nie przesadzali z wielkością. Duża ramka w niewielkim pomieszczeniu może zupełnie zakłócić harmonię pomieszczenia oraz nie da takiego rezultatu jak na ogromnej ścianie w większym pomieszczeniu. Zamiast jednej ogromnej ramki należałoby kupować parę mniejszych w rozmaitych wymiarach oraz zrobić oryginalną kompozycję na ścianie. Dobrym pomysłem może być zestawienie w jedno tychże dwóch składników – ogromnej ramki oraz fajnej kompozycji.